Fasády / omítky

Nátěry fasád – estetika a ochrana v jednom

Odlupuje se vám fasáda a barvy už nezáří tak jako dřív? Vhodná chvíle na renovaci. Fasádní nátěr pozvedne vzhled celého objektu, ale také ho na dlouhá léta ochrání před nepříznivými venkovními vlivy. Nenechávejte nátěr fasády na poslední chvíli.

Nebaví vás jednolitý hladký nátěr? Do našeho portfolia jsme zařadili nátěry strukturovanými fasádními barvami, které mají řadu výhod: Otěruvzdornost, stálost vůči zásadám, exhalacím a celková odolnost vůči vnějším vlivům. Ozvláštní i ochrání váš dům.

Fasádní nátěry vyžadují speciální přípravu. Poraďte se s námi na výběru barvy a samotné technologie. Docílíte tak maximální životnosti a finanční úspory.

Mnichovská omítka, struktura starých mistrů

Abyste dosáhli typické rýhované struktury omítky (tzv. mnichovská omítka) je třeba mít za sebou stovky až tisíce hodin s hladítkem v ruce. Nemáte čas učit se „mnichovskou“? Svěřte omítky do našich rukou a my vám je provedeme bez chyb.

Mnichovská omítka navíc vyžaduje zvláštní technologické postupy, které mám skvěle zvládnuté.

Druhy omítek

Minerální omítky, výborná propustnost vodních par

Minerální omítky jsou díky speciálním přísadám odolné vůči biologickým vlivům. Vyznačují se dlouhou životností, nehořlavostí a vynikající propustnosti vodních par, což se hodí v objektech s vyšší přirozenou vlhkostí. Minerální omítky se používají na betonové podklady, omítky, sádrové podklady na dřevěné desky apod.

Minerální šlechtěné omítky

Minerální šlechtené omítky jsou určeny především na povrchové úpravy minerálních fasád,sanačních systémů, případně dekorativních interiérů.Ve spojení s podkladní vyzrálou jádrovou omítkou vytváří pevnou, difúzně otevřenou a stabilní ochranu fasády. Lze je použít pro vytvoření šlechtěné omítky na zateplovacím systému rodinných domů. Minerální omítka výrazně odolává plísním a biologickému napadení fasádových pavoučků.

Disperzní omítky, snadno omyvatelné

Disperzní omítky jsou vhodné pro vnější i vnitřní použití. Vynikají snadnou omyvatelností, vysokou odolností proti povětrnostním a mechanickým vlivům, dlouhou životností a stálostí barevných odstínů. Disperzní omítka se hodí jako konečná povrchová úprava zdivá, omítek, betonu i lehčených stavebních hmot.

Silikátové omítky, vysoká odolnost

Silikátové omítky díky obsahu draselného vodního skla vynikají paropropustností. Zároveň přirozeně odolávají biotickému napadení. Jsou použitelné na všechny druhy zateplovacích systému. Ma vaše přání silikátové omítky natónujeme přesně podle vašich představ.

Sanační omítky, ochrana proti vlhkosti

Sanační omítky se vyznačují vysokým obsahem vzduchových pórů, které dokážou odvádět vlhkost ve formě vodní pár}‘ ze zdivá do okolního prostředí. Pórovitá struktura zároveň zabraňuje zanášení solemi a minerály. Sanančí omítky udržují objekty v suchu a fungují jako součást sanačního řešení.

Silikonové omítky – jsou současnou jedničkou mezi šlechtěnými omítkami. Mají všechny výhody akrylátových i silikátových omítek, tzn. jsou pružné, vodoodpudivé a zároveň paroproputné.
Mimo to mají menší sklon k upívání prachu. Samozřejmě jejich cena je odovídající jejich kvalitě, a tudíž nejvyšší ze všech jmenovaných).

Hitem poslední doby je kompromis mezi silikonovou a silikátovou omítkou – tzv. omítka silikon-silikátová. Je to vlastně silikátová omítka s přídavkem silikonu, díky kterému má omítka větší odolnost proti ulpívání nečistot než klasická silikátová.

Cenově je tato omítka mezi silikonem a silikátem.